تلگرام مبل پایتخت جهت ارسال تصاویر شما مشتریان گرامی


شماره تماس مستقیم : 09212926410

تعمیرات مبل


به خاطر داشته باشید که مبلماني كه زیر شرايط مناسب تهيه و در بهترين و عالی ترین نقطه خانه جای داده مي‌شود، بالاخره زمانی مندرس خواهد شد يا با توجه به محیط زندگي ساكنان خانه يا تصميم‌گيري‌هاي تازه، تغییر شکل کامل یا جزئی پیدا می نماید؛ بنابراین بايستی به فكر تعمیرات مبل بیفتید. حتي ممکن است پس از زمان كمی از طرح و سبك مبل های خانه تان بدتان بیاید و قصد داشته باشید که تغییرشان بدهید.

سمباده‌ کشی و رنگ مبلمان

بهترین کاری که برای تعمیرات مبل می توان انجام داد. سمباده‌ کشی و رنگ مبلمان اعم از كاناپه، تختخواب، كابينت، بوفه،‌ كتابخانه، ميز تلويزيون و از اين نوع لوازم می باشد. اول بخش های شيشه‌اي (در كتابخانه) يا پارچه‌اي (در كاناپه) و هر بخش اضافی ‌ديگر را جدا نمائید و با يك سمباده چوب قسمت‌هاي چوبي را سمباده زنی نمائید تا در زیر آن رنگ بوجود بیاید و قسمت های ناصاف آن برداشته شود. جاهای را که شکاف یا سوراخ داشته باشد را مقدار خیلی کمی بتونه کاری نموده و بر روی آن سمباده بکشید.وقتی در خانه کار می کنید یک رنگ آستری و روی آن رنگ پایانی بزنید. برخی اوقات برای سمباده زدن روی جلا که با سیلر و کیلر و روغن صیقلی شده باشد و به رو آمدن رنگ زیرین به رو نمای زیبا و دیدی هنری به کار می دهد كه با پوليش‌هاي زیاد كارگاه‌هاي تعمیرات مبل فرق دارد.

 تعویض رويه مبل ها

در سبک ديگر به تعویض رويه مبل ها نياز خواهیم داشت. اين كار براي كاناپه‌ها، تختخواب‌ها و صندلي‌هايي كه بخش پارچه‌اي يا چرم‌كوب داشته باشند نمونه پیدا خواهد کرد. به این شکل كه پارچه مبل يا صندلي را با پارچه نو تعویض مي نمائیم. البته تعویض پارچه مبل در خانه كار خیلی سختي می باشد اما براي صندلي‌ها زمانی كه زيرسازي كفي صندلي از بین نرفته باشد قادریم كفي را از صندلي جدا نموده، مبل را با پارچه مورد علاقه مان جابجا کرده و بار دیگر در جاي خودش ثابت کنیم.

تغيير دادن افكت يا طرح چوب مبل ها

ديگر نکاتی كه در تعمیرات مبل به ما كمك مي‌ نماید و در حال حاضر هم جايي در صتعت مبلمان برای خودش باز کرده است، تغيير دادن افكت يا طرح چوب مبل ها می باشد. اين تغيير طرح اکثرن (و نه همواره)، با رنگ صورت می گیرد شما قادر می باشید که يك يا دو عدد مبل كلاسيك بی کیفیت و ارزان قیمت را با این سبک تغییر شکل بدهید و دو تا مبل كلاسيك آنتيك و ارزشمند ایجاد کنید و مثلن در کنار شومینه قرارش بدهید. برای مثال در سبک‌ ورق طلا: بخش های چوبي مبل را طبق سبک 1 آماده می کنیم و روی آن را رنگ روغنی اخرا می زنیم و تا دو روز صبر می کنیم تا خشک شود. سپس چسب ورق طلا را كه در بازار وجود دارد بر روي كار می زنیم و حدودن پنج دقیقه صبر می کنیم تا کاملن خشک بشود. سپس ورق طلا را به دقت بر‌می داریم و با قلم موی خیلی نرم روی آن می چسبانیم. اگر بخشی از رنگ اُخرا در کار نمایان شود ايرادي ندارد. شما می توانید بر روي ورق طلا شاپن قهوه‌اي سوخته با دستمال تمییز بکشید تا نمای طلایی و نو به کارتان بدهد. در نهایت روی آن لاک بزنید. اینگونه می توانید مبلی شیک داشته باشید. اين سبک براي قاب آينه‌هاي بزرگ و كنسول و ميزها هم استفاده می شود.اگر بر روی کارتان منبت کاری باشد شما قادرید آن را با آبي كپكي و كشيدن دستمال قدیمی تر نمائید.

روش پابیه ماشه

روش چهارم پابیه ماشه می باشد.امکان دارد این اسم را در کارهای کوچک شنیده باشید این روش لوازم خانگی مانند صندلی و مبل را به وسائل نو تبدیل می نماید. پایه این سبک از خرده روزنامه و کاغذ نشات می گیرد. روی کار در این روش با خرده روزنامه گرفته می شود طوری که فقط روزنامه دیده شود. شما می توانید با چسب محکم سیریش این کار را انجام داده و از نتیجه آن لذت ببرید و بعد از خشک شدن چسب ها بر روی آن سمباده بکشید.در آخر هم بتونه کاری نموده وقتی بتونه ها خشک شد سمباده بکشید و یک سطح صیقلی ایجاد کنید. آخر کار هم می توانید بر روی آنها رنگ بزنید تا زیباتر جلوه کنند.با ما خواهید توانست به جای هزینه های اضافی و بالای خرید مبلمان جدید، مبلمان خود را بهتر از قبل و متناسب با دکوراسیون منزل خود بازسازی نمایید